NIEPOWTARZALNY SMAK WINA

Winnice Kojder to przedsięwzięcie rodzinne. Prowadzone jest przez rodzeństwo – Annę i Artura, jednakże bez wsparcia pozostałych członków rodziny byłoby to niemożliwe. Na co dzień w uprawie winorośli pomagają zarówno dziadkowie, jak i rodzice.

Winnice Kojder

Spełnione marzenie, zrodzone z prawdziwej przyjaźni, niezwykłej serdeczności, wieloletniego doświadczenia i rodzinnej pasji kilku pokoleń.

Założenie własnej winnicy od zawsze było marzeniem naszego taty. Rodzice w dzieciństwie zabierali nas na wakacje do jednego z najstarszych regionów winiarskich na świecie, do Włoch. Tam po raz pierwszy na własne oczy mogliśmy zobaczyć winnice. Można powiedzieć, że to właśnie rodzice zarazili nas pasją do winiarstwa.

Zanim założyliśmy własną winnicę postanowiliśmy, by enologii uczyć się od najlepszych. Dlatego odwiedziliśmy wiele winnic, głównie w rejonie Badeni i Palatynatu. Nawiązaliśmy dużo nowych znajomości i przyjaźni. Szkoliliśmy się pod okiem enologów z Instytutu Winiarstwa we Freiburgu. I tak, dzięki uprzejmości i serdeczności niemieckich winiarzy, którzy z chęcią podzielili się swoim wieloletnim doświadczeniem, założyliśmy własną winnicę i podjęliśmy się próby samodzielnej produkcji wina.

Obecnie na naszej winnicy rosną takie szczepy, jak Solaris, Souvignier gris, Muscaris i Johanniter. Poza tym mamy również czerwone odmiany – Prior i Cabernet cortis.

Pierwsze 2 hektary zostały założone w 2015 roku, rok później dosadziliśmy kolejne dwa. W przyszłości planujemy sukcesywnie zwiększać obszar uprawy. W głównej mierze uprawiamy białe odmiany winorośli.

Winnice Kojder

Nasza historia

Location

Mówią o nas

Jancis Robinson wspomina nas
w artykule „Stars of tomorrow?``

https://www.jancisrobinson.com/articles
/stars-tomorrow/

2020

Location

Kolejne nasadzenia

Dosadzamy kolejne 3 ha, odmiany: johanniter, souvignier gris, cabernet blanc i pinot noir.

2019

Location

Dziedzictwo kulturowe

Zostaliśmy przyjęci do Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego

2019

Location

Mundus Vini

Nasz johanniter 2018 zdobył srebro na letniej edycji Mundus Vini

2018

Location

Rozwój

Dosadzamy 1ha, odmiana: rondo.

2018

Location

Cuvee 2017 zostało nagrodzone złotym korkiem!

Konkurs Polskie Korki 2018 odbywał się 17-18 czerwca w Poznaniu. Nagrody były przyznawane tylko trzem najlepszym winom w danej kategorii.

2018

Location

ECOVIN

Jako pierwsi i jedyni w Polsce jesteśmy członkami ECOVIN. By należeć do stowarzyszenia ECOVIN należy przestrzegać ściśle określonych zasad zarówno w zakresie uprawy winorośli, jak i całego procesu produkcji wina.

2017

Location

Podwojenie nasadzeń

Obsadzamy kolejne 2 ha. Nasze uprawy mają łącznie 4 ha

2016

Location

Początki

Obsadzamy pierwsze 2 ha.

2015

Location

Wizja

Marzenie naszego taty o własnej winnicy, które zrodziło się we Włoszech na Elbie.

2000