O nas

 

 

NIEPOWTARZALNY SMAK WINA

 

Winnice Kojder to przedsięwzięcie rodzinne. Prowadzone jest przez rodzeństwo – Annę i Artura, jednakże bez wsparcia pozostałych członków rodziny byłoby to niemożliwe. Na co dzień w uprawie winorośli pomagają zarówno dziadkowie, jak i rodzice.

historia winnicy kojder

WINNICE KOJDER

 

Spełnione marzenie, zrodzone z prawdziwej przyjaźni, niezwykłej serdeczności, wieloletniego doświadczenia i rodzinnej pasji kilku pokoleń. 

Założenie własnej winnicy od zawsze było marzeniem naszego taty. Rodzice w dzieciństwie zabierali nas na wakacje do jednego z najstarszych regionów winiarskich na świecie, do Włoch. Tam po raz pierwszy na własne oczy mogliśmy zobaczyć winnice. Można powiedzieć, że to właśnie rodzice zarazili nas pasją do winiarstwa.

Zanim założyliśmy własną winnicę postanowiliśmy, by enologii uczyć się od najlepszych. Dlatego odwiedziliśmy wiele winnic, głównie w rejonie Badeni i Palatynatu. Nawiązaliśmy dużo nowych znajomości i przyjaźni. Szkoliliśmy się pod okiem enologów z Instytutu Winiarstwa we Freiburgu. I tak, dzięki uprzejmości i serdeczności niemieckich winiarzy, którzy z chęcią podzielili się swoim wieloletnim doświadczeniem, założyliśmy własną winnicę i podjęliśmy się próby samodzielnej produkcji wina.

Obecnie na naszej winnicy rosną takie szczepy, jak Solaris, Souvignier gris, Muscaris, Johanniter i Cabernet blanc. Poza tym mamy również czerwone odmiany – Cabernet cortis, Rondo i Pinot noir.

Pierwsze nasadzenia są z 2015 roku. Obecnie nasza winnica obejmuje powierzchnię 8 hektarów. W głównej mierze uprawiamy białe odmiany winorośli.

 

 

NASZA WINNICA

 

Wino Kojder powstaje w województwie zachodniopomorskim, w miejscowości Babinek (gmina Bielice) niedaleko Szczecina, w Otulinie Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”, gdzie panuje niepowtarzalny i wyjątkowy mikroklimat. Obszar ten tworzą wysoczyzny polodowcowe moreny dennej, budowane przez piaszczyste gliny zwałowe. W niektórych miejscach występują również złoża kredy, które nadają winu wyjątkowy smak.